English
Deutsch
RSS

Aktualności

polub nas na facebooku, facebook.com/opactwo
ps-po.pl centrum duchowości

 

Modlitwa Jezusowa i historia medalika św. Benedykta

W tych dniach ukazują się dwie nowe niewielkie książki, poświęcone różnym tematom. Pierwsza z nich to „Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie” autorstwa naszego opata, o. Szymona Hiżyckiego. O. Szymon od dłuższego czasu prowadzi weekendowe rekolekcje w naszym opactwie, „Oddychać Imieniem”, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Rzeczywistość modlitwy kieruje się dość prostymi zasadami, choć łatwo tu o pewne nieporozumienia.

 

 

więcej

Tradycja Ojców w wersji elektronicznej

Nasze wydawnictwo udostępniło w ramach swojej oferty nowe e-booki. Są to książki uprzednio już wydane na papierze, docenione przez naszych czytelników i cieszące się nieustannym zainteresowaniem. Właśnie to duże zapotrzebowanie doprowadziło nas do wniosku, iż wartościowe treści trzeba szerzyć na wszystkich możliwych platformach. Od dziś zatem za pośrednictwem Waszych czytników i tabletów będziecie mogli zgłębiać wiele ciekawych wątków z tradycji i duchowości monastycznej.

 

 

więcej

List do Przyjaciół Opactwa

Zwracamy się z prośbą do przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru o udzielenie wsparcia przy podejmowanych inwestycjach na terenie opactwa. Planowane projekty mają na celu zabezpieczenie historycznego i kulturowego dziedzictwa Tyńca. Prosimy o zapoznanie się z treścią naszego listu.

 

 

więcej

ŚP. Kardynał Macharski

We wtorek 2 sierpnia w godzinach rannych zmarł ks. kardynał Franciszek Macharski, metropolita krakowski w latach 1979–2005. W ostatni czwartek nieoczekiwanie odwiedził go w szpitalu Ojciec Święty Franciszek. Jego śmierć oznajmiło dziś bicie dzwonu Zygmunta w katedrze krakowskiej. Polecamy Go modlitwie.

 

 

więcej

Książki prawie za darmo

Postanowiliśmy nieco zaszaleć i zorganizować dla naszych Czytelników mega wyprzedaż 40 książek, które możecie znaleźć TUTAJ. Akcja trwa do 31 lipca, do godz. 00:00. Publikacji jest naprawdę dużo. Znajdziecie wśród nich książki ojca Leona, ojca Piotra Rostworowskiego, ojca Włodzimierza Zatorskiego, publikacje z zakresu duchowości i biblistyki.

 

 

więcej

Mnich w koralach, czyli o co chodzi?

Już od paru tygodni mieszkańcy Krakowa i turyści mogą dostrzec medialną obecność naszego mnicha, ojca Leona Knabita, na miejskich billboardach. Co więcej, znajdziecie go także na krakowskich tramwajach, no i oczywiście w Internecie… Chyba wiele osób dziwi się, nie tylko na widok sędziwego mnicha w koralach, ale również ze względu na młodzieżową koszulkę ze słowami „Keep calm…”.

 

 

więcej

Kolekcjonerskie monety z krzyżem św. Benedykta

Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec rozpoczęło sprzedaż monet wybijanych według wzoru z medalika św. Benedykta. Monety, w dwóch odsłonach, są dostępne zarówno w księgarni klasztornej, jak i w sklepie internetowym.

 

 

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...